Papier firmowy

Indywidualne projekty papieru firmowego   |   Druk

Papier firmowy

Projektowanie papieru firmowego

Tworzymy i drukujemy indywidualne projekty papiery firmowego dla firm i osób prywatnych. Nasze realizacje mogą być od razu wydrukowane, lub przełożone do Word celem łatwego zarządzania dokumentem. Pierwsza z opcji pozwala na optymalizację kosztów związanych z drukiem i ujednolicenie wszystkich arkuszy papieru. Druga możliwość, czyli papier firmowy w Word pozwala na szerszą edycję przed wydrukiem, jednak niesie ze sobą ryzyko odmiennego druku ze względu na różne drukarki używane w obrębie firmy. Możliwe jest połączenie tych wariantów, czyli zaprojektowania papieru, jego druk w wybranym nakładzie, a także przygotowanie wersji cyfrowej.

Każdy wzór papieru firmowego tworzymy od podstaw, dzięki czemu nasi klienci otrzymują unikatowy projekt graficzny dostosowany do wymagań i potrzeb w ramach przedsiębiorstwa. Po etapie projektowania naturalnie kolejnym krokiem jest druk papieru firmowego – w tym zakresie oferujemy najlepsze dostępne opcje dostosowane do potrzeb klientów. Drukujemy nawet bardzo niskie nakłady na urządzeniach cyfrowych i offsetowych. Najniższym nakładem, który zalecamy jest 500 sztuk (ryza papieru).

Indywidualny projekt papieru firmowego

Tworząc papier firmowy opieramy się o obustronne ustalenia z klientem. Efekt finalny w postaci projektu zależny jest od omówionych szczegółów przed etapem projektowania, a także wymagań zamawiającego. Zazwyczaj korzystamy z identyfikacji wizualnej zamawiającego podmiotu, o ile takowa w danej firmie istnieje. Jeżeli nie – punktem wyjścia mogą być inne projekty graficzne, które są wykorzystywane w firmie. W sytuacji, w której przedsiębiorstwo nie posiada wspomnianej identyfikacji wizualnej, ani innych realizacji graficznych – indywidualny projekt papieru tworzymy od podstaw w oparciu o autorski pomysł.

W dobie cyfryzacji i możliwości kontaktu na odległość, papier firmowy może być często pomijanym elementem identyfikacji wizualnej firmy. Jeżeli jednak mamy bezpośredni kontakt z klientem, lub wymieniamy tradycyjną (drukowaną, lub pisaną odręcznie) korespondencję, to warto posiadać papier firmowy z logo i pozostałymi niezbędnymi danymi. Wpływa to na wizerunek firmy i powoduje, że staje się ona bardziej profesjonalna w oczach kontrahentów i partnerów biznesowych. Często niedostrzegalne detale mają bezpośrednio wpływ na całościowy wizerunek.

Papier firmowy z logo

Zazwyczaj najważniejszym punktem papieru firmowego jest logo firmy. Umieszczane w nagłówku (ale również i w stopce) stanowi wyróżniający się element w stosunku do pozostałych danych, które znajdują się na projekcie. Oprócz prezentacji w standardowej formie – bardzo często wykorzystywane jest również jako znak wodny w tle, jednak w taki sposób, aby nie zaburzać czytelności tekstu.

Papier firmowy z logo

Druk papieru firmowego

Standardowym, najczęściej używanym formatem dla projektu i druku papieru firmowego jest klasyczna kartka papieru używana w biurach, czyli A4 (210x297mm). Niekiedy zdarza się zapotrzebowania na format o połowę mniejszy, czyli A5, jednak sytuacja ta ma miejsce niezwykle rzadko. W razie zapotrzebowania na niestandardowy rozmiar wychodzący poza standardowe ramy (A4, lub A5) – również taką opcję jesteśmy w stanie zaproponować. Docięcie do wybranego formatu, bo o nim mowa stwarza możliwości personalizacji papieru nie tylko ze względu na projekt, ale również ze względu na wydruk.

Druk papieru firmowego odbywa się najczęściej na papierze offset preprint o gramaturze 90g. W miarę dostępności, wydruku możemy dodać również na papierze grubszym, o wyższej gramaturze 120g, cechującym się większą sztywnością w stosunku do 90g. Jeżeli papier ma być od razu wpięty do segregatora – oferujemy dziurkowanie z wybraną liczbą otworów (domyślnie od 1 do 4). Przy zdecydowanej większości zamówień papier drukowany jest jednostronnie, ale nie ogranicza nas nic, aby zamówienie zadrukować z dwóch stron – w takim przypadku możliwe jest użycie odmiennych projektów na obu stronach.

Papier firmowy Word

Tworzymy papier nie tylko na potrzeby druku, ale również na użytek programu Microsoft Word. Dokument zrealizowany w takiej formie może być oczywiście także drukowany i wykorzystywany wewnątrz firmy z możliwym eksportem np. do pliku PDF. Opcja projektu w Word stwarza niestandardowe możliwości konfiguracji poszczególnych stron dokumentu.

Papier firmowy Word

Agencja Interaktywna

Projektowanie stron internetowych, sklepów, logo, identyfikacja wizualna i druk

Zamów bezpłatną wycenę