Plakaty Toruń

Indywidualne projekty plakatów   |   Druk

Plakaty

Projektowanie plakatów Toruń

Plakaty są jedną z podstawowych, znanych od wielu lat i klasycznych form reklamy drukowanej. Ich format zależny jest od miejsca ekspozycji, a także zapotrzebowania i docelowego odbiorcy, natomiast zakłada się, że projekt plakatu powinien być zrealizowany w minimalnym formacie A4. Zazwyczaj jednak przeważają większe formaty (np. A3, A2, A1). Projektujemy i drukujemy plakaty w każdym ze standardowych i niestandardowych formatów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i oferujemy optymalne rozwiązania w tym zakresie.

Odpowiednio zaprojektowanemu plakatowi nie można odmówić skuteczności, jeżeli jego prezentacja nie znajduje się w przypadkowej, a w przemyślanej, a co za tym idzie – właściwej lokalizacji. Miejsce ekspozycji ma często bardzo duże znaczenie, tym bardziej, jeżeli przekaz ma trafić do wąskiego grona odbiorców. W sytuacji, w której grono odbiorców powinno być szerokie – forma plakatu dzięki swojej formie i często wywieszeniu w przestrzeni miejskiej, celnie trafia zarówno do bezpośredniego grona zainteresowanych odbiorców, jak i przypadkowych osób. Profesjonalnym projektowaniem i drukiem zajmiemy się my, wybór miejsca ekspozycji plakatu pozostawiamy naszym klientom.

Tworzenie plakatów

Realizacja graficzna plakatów powinna być spójna z identyfikacją wizualną firmy. Od tej reguły bywają oczywiście wyjątki, które mogą okazać się skuteczne, jeżeli przeprowadzane są świadomie i w określonym celu. Sam proces projektowania poprzedzają szczegółowe ustalenia, które następnie wpływają na realizację zgodną z potrzebami zamawiającego, a także ograniczają liczbę ewentualnych poprawek graficznych. Im więcej detali zostanie ustalonych na początku i im mniej miejsca pozostawimy na przypadek, tym projekt końcowy będzie bardziej trafiony z punktu widzenia klienta. Pozwala to na oszczędność czasu potrzebnego na późniejsze modyfikacje.

Tworząc projekt od podstaw możemy oprzeć się o wspomnianą identyfikację wizualną, jednak często bywa, że firmy takowej nie posiadają. Nie generuje to żadnego problemu, ale daje więcej możliwości twórczych. Jeżeli projektując nie jesteśmy ograniczeni wytycznymi i ograniczeniami wynikającymi z identyfikacji wizualnej, a sam plakat ma być tylko „jednorazową akcją”, to mamy pełne spektrum możliwości. W sytuacji, w której wraz z plakatem tworzymy również inne materiały reklamowe – całość powinna być przemyślana, aby tworzyła spójny wizerunek.

Indywidualne projekty plakatów

Zapraszamy do zapoznania się z portfolio naszych projektów, a także do składania zapytań odnośnie realizacji projektu i druku. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu mają Państwo gwarancję rzetelnej realizacji. Ceny druku plakatów zależne są od formatu, wybranego nakładu, gramatury zastosowanego papieru, a także ewentualnych uszlachetnień.

Plakaty - portfolio

Druk plakatów Toruń

Plakaty drukujemy w formatach standardowych z możliwością pełnej personalizacji rozmiaru z docięciem do formatu. Oferujemy druk z różnymi opcjami papieru – od kredy w macie i błysku aż do satyny i innych w danym czasie dostępnych papierów. Dla wzmocnienia efektu i przekazu płynącego z projektu na wybrane formaty możliwe jest nałożenie wypukłego lakieru wybiórczego 3D, a także kolorowej folii. W związku z tym, że te uszlachetnienia nie są używane przy każdej realizacji – użycie ich powoduje zwiększenie zainteresowania wydrukowanym projektem i automatycznie dłużej zatrzymuje przy nim potencjalnego odbiorcę.

Z opcji standardowych uszlachetnienia proponujemy foliowanie, które wpływa na wzmocnienie efektu (błysk lub mat), a także wpływa na większą wytrzymałość druku. Jeżeli pojawi się zapotrzebowanie na dwustronny druk plakatów (np. do przeszklonych witryn w przestrzeni miejskiej) – nie będzie to żadnym problemem. Możliwe jest wydrukowanie różnych grafik na każdej stronie plakatu. Cena za druk plakatów zależna jest nie tylko od rodzaju papieru i formatu, ale również od nakładu i tutaj podobnie, jak przy innych materiałach reklamowych – im wyższy nakład, tym cena jednostkowa jest niższa.

Projekt plakatu

Realizacje plakatów różnią się od siebie w zależności od zapotrzebowania i zakresu informacji, które mają się na nich znaleźć. Bywają projekty bardzo minimalistyczne z motywem przewodnim i krótkim hasłem, a także bardzo rozbudowane z dokładnym harmonogramem kilkudniowego wydarzenia kulturalnego. Dobrze dobrana koncepcja i przemyślany projekt pozwolą na spełnienie celu, jaki ma spełnić dany plakat.

Plakaty - zamów

Agencja Interaktywna

Projektowanie stron internetowych, sklepów, logo, identyfikacja wizualna i druk

Zamów bezpłatną wycenę