Projektowanie logo Toruń

Indywidualne projekty logo

Projektowanie logo

Tworzenie logo Toruń

Podstawą każdej identyfikacji wizualnej firmy jest projekt logo. Jest on pierwszym elementem, który należy stworzyć celem wypracowania podstawy wizerunku firmy. W dużym uproszczeniu poprzez identyfikację wizualną można rozumieć zbiór kolorystyki i układu elementów, które są powtarzalne dla wszystkich materiałów reklamowych w firmie - zarówno drukowanych, jak i tych w wersji elektronicznej. Logo zaprojektowane na samym początku tworzenia identyfikacji wizualnej potrafi narzucić nie tylko kolorystykę, ale również styl projektowanych w dalszej kolejności materiałów reklamowych.

Projekt logo potrafi przybrać różną formę ze względu na odmienne potrzeby poszczególnych firm. Na podręcznikowy projekt logo składają się: logotyp (nazwa), sygnet (znak) i tagline (slogan – hasło firmowe). Od tej reguły są oczywiście wyjątki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów tworzymy indywidualne projekty logo, które są odzwierciedleniem wymagań podmiotów, które z nami współpracują. Po zaprojektowaniu logo oferujemy możliwość stworzenia księgi znaku, a także szerokiej identyfikacji wizualnej dla firm – od najmniejszych materiałów aż do stron i sklepów internetowych.

Projekty logo

Mocną podstawę identyfikacji wizualnej stanowi indywidualny projekt. Dotyczy to zarówno logo, jak i pozostałych elementów graficznych w firmie. Koncepcja odzwierciedlająca ducha przedsiębiorstwa, odpowiednia kolorystyka i przemyślany pomysł wpływają na późniejszy odbiór przez klientów. Indywidualne podejście pozwala na tworzenie spersonalizowanych materiałów graficznych i idących za nimi rozwiązań. Istnieją oczywiście również firmy, które chcą się zbliżyć wizualnie do konkurencji i próbują na podstawie ich wizerunku zaoferować zbliżone usługi lub produkty, jednak są to podmioty, nad którymi nie będziemy się pochylać.

Mając na celu stworzenie czegoś niepowtarzalnego - do projektu logo można podejść z otwartym w pełni umysłem i wykreować abstrakcyjny projekt. Nie należy i nie trzeba nawet za każdym razem szukać czegoś całkowicie nierealnego, ponieważ skojarzenia w odbiorze znaków firmowych są ważne i niekiedy prosty przekaz bywa najlepszy. Dookoła nas jest wiele inspiracji, z których można czerpać pomysły. Nie ma w tym niczego złego, wręcz przeciwnie. Umiejętność zainspirowania się przestrzenią, która nas otacza (w tym fauną i florą) wykorzystywana jest od wielu lat do projektowania logo, a także innych materiałów reklamowych.

Logo dla firm

Firmowe logo jest czymś, z czym spotykamy się w przestrzeni publicznej każdego dnia. Realizujemy także projekty dla osób prywatnych, czy np. na wydarzenia, które nie są związane z przedsiębiorstwami. Zamówienia firmowe stanowią dużą większość tworzonych przez nas projektów, jednak jesteśmy otwarci na wszystkich klientów, także tych prywatnych.

Logo - portfolio

Projektowanie logo na zamówienie

Zamawiając logo w Art Delarte nasi klienci powierzają nam często także kompleksową obsługę graficzną swoich firm. Jest to duża odpowiedzialność, ponieważ odpowiednio zaprojektowane materiały reklamowe w znaczący sposób mogą przyczynić się do powodzenia działań marketingowych w firmie. Za każdym razem jest to dla nas wyzwanie, którego z przyjemnością się podejmujemy. Budowanie identyfikacji wizualnej pozwala nam na realizację wielu kreatywnych projektów, które na samym końcu tworzą spójną całość i są odzwierciedleniem koncepcji, które powstawałby na etapie projektowania.

Prostota wykonania bywa ponadczasowa, jednak niektóre projekty wymagają, aby były odzwierciedleniem trendu danego czasu. Tworzenie logo nie jest wynikiem przypadkowych działań. Etap koncepcji wymaga szeregu działań i analizy, których zamawiający nie są niekiedy świadomi. Wszystko to wpływa ostatecznie na cenę za projekt logo, a nie tylko ostateczny wynik pracy, jakim jest projekt graficzny. Wiedza i doświadczenie płynące z wykonania setek realizacji pozwalają nam na optymalizację czasu pracy i wpływają korzystnie na koszt za realizację naszych projektów.

Indywidualne projekty logo

Każda firma niezależnie od jej wielkości powinna posiadać indywidualne logo. Dzięki temu wśród jej odbiorców wytworzy się pierwszy element skojarzenia kształtu, który będzie się powtarzał na różnych materiałach reklamowych przedsiębiorstwa. Nazwa również powinna być unikalna, ponieważ oprócz kształtu logo – także i ona zapisuję się głęboko w pamięci.

Projekt logo - zamów

Agencja Interaktywna

Projektowanie stron internetowych, sklepów, logo, identyfikacja wizualna i druk

Zamów bezpłatną wycenę